Meie festival on korraldatud jätkusuutlikult!

Sport mängib meie parema tuleviku suunas kulgemise teekonnal olulist rolli ning tänases maailmas oodatakse spordiürituste korraldajatelt, et oleksid ühendatud keskkonnaalased ja sotsiaalsed jätkusuutlikkuse praktikad. Meie jaoks on oluline korraldada Eesti esimest Liikumis- ja Spordifestivali keskkonnasõbralikult ja jätkusuutlikult. Hoolime keskkonnast, enda ökoloogilisest jalajäljest ning jätkusuutlikkuse sotsiaalsetest aspektidest. 

Suursündmustel on keskkonnale paratamatult oluline mõju, näiteks jäätmete tekkimise kaudu. Keskkonnast ning oma ökoloogilisest jalajäljest hoolides võtame ise vastutuse ning loodame anda positiivset eeskuju ka oma külastajatele.

Olgu öeldud, et jätkusuutlikkus ei tähenda Eesti Liikumis- ja Spordifestivali jaoks aga ainult keskkonnahoidu, vaid ka tolerantsust, avatust ja teistest ning eelkõige iseendast hoolimist.

TOITLUSTUS

Meie festivalil on suur rõhk tervislikul toiduvalikul ning kohalikul toorainel. Toitlustajate menüüst leiab igaüks endale midagi meelepärast. Saadaval on ka lihavabad toidud.

Soovime, et festivali vältel tekiks minimaalselt jäätmeid. Sestap kasutame festivalil korduvkasutatavaid nõusid. Meie koostööpartner korduvkasutatavate nõude osas on Ringo Eco https://ringo.eco/.  Juba kasutatud nõu tuleb viia selleks ettenähtud kollastesse kogumiskastidesse.

TRANSPORT

Soovitame festivalile tulekuks alternatiivseid ja keskkonnasäästlikke lahendusi ja võimalusi. Elva linnal on nii kaugemate linnadega kui ka ümberkaudsete piirkondadega hea rongi- ning bussiühendus. Kutsume üles ka autoga tulles sõitu jagama ning sõpru auto peale võtma. Elva linn on mõnus jalgsi või jalgrattal kulgemiseks ning just see ongi parim viis kauni linna avastamiseks. Linnas ja festivali alal saab laenutada ka tõukerattaid ning ka fatbike-rattaid.

PRÜGI SORTEERIMINE

Oleme festivali kõigil aladel eraldi kogumas biojäätmeid, olmeprügi ning taarat, selleks on paigaldatud festivali aladele vastava märgistusega prügikastid. Keskväljakul, kus tegevusi on rohkem kogutakse lisaks eraldi veel ka klaasi ning pappi. Loodame väga, et kõik külastajad peavad nõuetest kinni ning saame üheskoos teha jätkusuutliku ning keskkonnasõbraliku festivali. Prügi sorteerimise abil saad anda enda väikese panuse meid ümbritseva maailma jaoks.

KUIDAS SAAD KÜLASTAJANA KAASA AIDATA JÄTKUSUUTLIKUMA FESTIVALI ÕNNESTUMISELE?

  • Kasuta toidunõusid ja joogitopsi korduvalt! Vajadusel loputa.
  • Tule festivalile oma joogipudeliga. Pudelivee asemel tarvita kraanivett – veevõtupunktid leiad festivalialalt.
  • Vali õige konteiner toidujäätmete, pandipakendite ja segajäätmete jaoks!
  • Kasuta transpordiks keskkonnasäästlikke lahendusi – tule jala, ratta, rongi või bussiga. Kui tuled autoga, siis võta auto peale ka teised Elva Liikumis- ja Spordifestivalile minevad sõbrad.
  • Festivalilt lahkudes võta endaga kaasa inspiratsioonipuhang keskkonnasäästlike harjumuste alustamises ning ole keskkonna ja iseenda vastu lahkem. Tee sporti ja liigu. Hoolime üksteisest!